Mıknatıs Resim

Şimdi diyeceksiniz ki mıknatıs resim ne demek. Kısaca açıklayalım. Bir tahta zemin üzerine bir resim koyuyoruz. Tabi bu resim genel hatlara sahip olacak. Daha sonra demir tozunu döküp bir cam ile kapatıyoruz. Daha sonra elimize mıknatısı alıp demir tozlarını hareket ettirmeye başlıyoruz.

Resimdeki bütün detayları kendimiz oluşturuyoruz. Çocuklar için muhteşem bir hayal gücü geliştirici etkinlik olacaktır.

İşte değişik görüntüler:

      

İlk olarak sağ tarafta gördüğünüz gibi bir resmi ayarlıyoruz. Burada arkadaşlarımız bir insan yüzü kullanmış ama siz bir doğa veya hayvan resmi kullanabilirsiniz.

.

.

.

.

.

Daha sonra masa şeklinde oluşturduğumuz zeminin üzerine resmimizi yerleştiriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta demir tozlarının dökülmemesi için açıklık bırakmamak gerek.

.

.

.

.

.

Daha sonra aldığımız demir tozunu masamızın üzerine döküyoruz. Böylece resmin detaylarını oluşturacağımız malzememizi hazırlamış olduk.

.

.

.

.

.

Daha sonra cam kapağımızı yerleştiriyoruz. Burada da yine dikkat etmemiz gereken nokta demir tozlarının dökülmemesi için bulunan açıklıkları kapatmak.

.

.

.

.

.

Son olarak demir tozlarına şekil vermesi için mıknatıs çubuğumuzu da hazırlıyoruz. Bu çubuk mıknatıs ile demir tozlarını hareket ettireceğiz ve resmin detaylarını oluşturacağız.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir