Kupa Tavuklar Yapımı

Evimizdeki malzemeleri kullanarak yapabileceğimiz oyuncaklar serisine bir diğerini daha eklemek istiyorum şimdi. Kağıt kupaları kullanarak sizlere tavuk hatta civciv yapmayı öğreteceğiz. Bu arada o kadar çok güzel oluyorlar ki anlatamam. Ana sınıfı öğretmenlerine duyurulur.

Bun tür oyuncakları çocuğunuzla birlikte yapmak ve onun hayal gücünü geliştirmek adına onunla değişik oyunlar kurmak daha iyi olacaktır. Bu arada bu oyuncaklardan en az iki üç adet yapın ki oyuncak çeşidi ve dolayısıyla oyun senaryosu genişlesin.

Gelelim malzemelerimize. Yukarıda da bahsettiğim gibi malzemeler oldukça basit ve bulunabilir malzemeler.

Plastik bardak veya kağıt bardak, bant, pipet, kalem, karton ve el işi kağıdı.

.

.

.

.

Öncelikle aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi tavuğumuz için gerekli olan el, ayak ve kuyruk gibi süslerimizi yapacağız.

   

Sıra geldi bunları birleştirmeye. Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi pipetleri bacak olarak kullanıp bunları kartondan kestiğimiz parçalar ile birleştiriyoruz. Bacakların uzun veya kısa görünmesi size bağlı. Nasıl istiyorsanız o şekilde kullanabilirsiniz. Bacakların boyunu belirledikten sonra yerleştirmeyi unutmayın.

   

Şimdi de aşağıdaki gibi gaga, kuyruk, gözler, kanatlar gibi diğer elemanları ekliyoruz. Bunları eklerken nasıl bir eğlence istiyorsanız onu o şekilde ekleyin. Unutmayın ki tavuğun bacaklarından çok diğer elemanları dikkat çekecektir dolaysıyla bu elemanların isteğiniz biçimde yerleşimine dikkat edin.

Bütün elemanları bitirdikten sonra bant ile kaplamaya başlıyoruz. Bantın kağıt şeklinde olanlardan ve boyanabilir olmasına dikkat edin. Etrafını komple kapladıktan sonra boyama işlemini gerçekleştireceğiz. Bu arada isterseniz bir yandan kaplama yaparken bir yandan da ekleme yapabilirsiniz.

Ve son olarak değişik boy ve türlerde yaptınız tavukları boyama zamanı geldi. İstediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Hayal gücünüzü geniş tutun. Bu arada illa sarı bir civciv boyamak isterseniz orası da size kalmış. Gerçekten çok tatlı oluyorlar.

Eğer yukarıdaki açıklamaların yanında bir de video olsa çok iyi olurdu diyorsanız işte size yapım aşamalarını anlatan bir video:

[media id=109 width=480 height=360]

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir