Koyun Saymaca

Gönderen Editor Tarih Mayıs - 17 - 2012

Eğer uyuyamıyorsanız o zaman bu tasarım tam size göre. Koyun saymak çoğu toplumda sıkıcı olduğu için ve beyni düşüncelerden uzaklaştırdığı için kolay uyuma yöntemlerindendir. İşte bu yöntemi canlandırmak ister misiniz? O zaman yapmanız gereken basit. Biraz siyah karton, biraz pamuk, bir dal parçası ve dondurma çubukları işinizi görecektir.

Öncelikle koyun modeli için tıklayarak çıktısını alıyorsunuz. Ya da çiziminiz kuvvetliyse kendiniz çizerek de yapabilirsiniz.

 

Daha sonra bu çıktıları (siyah olursa kara koyun olur) bir gazete üzerinde yapışkan ile pamuklarla kaplıyorsunuz. Bu da koyunumuzun yünlerini oluşturacak. İsterseniz siyah kalemle veya kahverengi kalem ile benekler yapabilirsiniz üzerine orası size kalmış.

.

.

.

Daha sonra dondurma çubuklarından çitler elde ediyoruz. Gördüğünüz gibi 5 tane dik, alt ve üstüne birer tane yatay olmak üzere 7 adet çubuk yeterli. Bunları yine yapıştırıp daha sonra kurumaya bırakıyoruz.

.

.

.

 

Son olarak da hepsini bir misina yardımı ile yatağımızdan görebileceğimiz bir yere asıyoruz. Böylece gece uyanıp onlara bakabilir hatta uykumuz kaçtığında onlarla tekrar uykumuzu getirebiliriz. Kolay gelsin 😉

Cevapla

Anket

  • Yaratıcı Olduğunuzu Düşünüyor musunuz?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası