Koliden Satranç Tahtası2

Gönderen Editor Tarih Ekim - 23 - 2011

Koli kullanarak satranç tahtası ve satranç taşlarını yapmak çok kolay. Artık imkansızlıklar yüzünden satranç oynayamamak veya satranç eksikliğini çekmek yok.

Tek ihtiyacınız olan üç farklı renkteki bant, bir adet boş koli ve renkli kadife ile tel.

Koli ile bantlar satranç tahtası için gerekli olacaktır. Diğer renkli kadife parçaları ve tel ise satranç taşlarını yapmak için gerekli.

.

.

İlk olarak yapmamız gerek boş kolimizin üzerini 64 parçaya bölüyoruz. Biliyorsunuz ki satranç tahtasına toplam 64 adet kare var. Karelerin boyutlarının aynı ve çizgilerin düzgün olmasına dikkat edin.

.

.

.

.

.

Daha sonra iki renk bantımızı kullanarak satranç tahtasını oluşturmaya başlıyoruz. Kolinin açılan kısmına çizdiğimiz bu çizgilerin üzerine bantlarımızı yapıştırıyoruz.

.

.

.

.

.

Bantımızı yapıştırdıktan sonra şekildeki gibi olacaktır. Bantları ne kadar uygun ve güzel yapıştırırsanız o kadar güzel olacaktır.

.

.

.

.

.

.

En son ise etrafını ve alt kısmını diğer renk bantımızla kaplıyoruz. Böylece tam bir satranç tahtası olacaktır.

.

.

.

.

.

.

Şimdi ise satranç taşlarının yapılışını göreceğiz. Satranç taşları için elimizdeki teli bir borunun etrafına dolayarak güzel bir görüntü almasını sağlıyoruz. Daha sonra bir zemin üzerine yapıştırıp üst kısmına bir şekil koyacağız.

         

Her bir taş için ayrı bir şekil oluşturmanız gerekecektir. Buna siz karar verebilirsiniz. En çok hoşunuza giden şekilleri kullanarak değişik taşları oluşturabilirsiniz.

Sonrası ise malum. Artık oynamanız gerekiyor. Kolay gelsin demek isterdik ama çetin bir rakibiniz varsa çok da kolay gelmeyecektir. 🙂

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası