|

Katlanabilir bisiklet geri döndü

Bir zamanların vazgeçilmez katlanır bisikleti geri dönüyor. 1980’lerin unutulmazları arasında olan “Pinokyo” diye bilinen katlanır bisiklet yeni teknolojiyle birlikte tekrar yollarla buluştu.

Yabancı ülkelerde kullanımı hızla yaygınlaşan sosyal paylaşım ve video sitelerinde yüzlerce videosu bulunan katlanır bisiklet Türkiye’de 2013 damgasını vuracak olan şehir bisikletleri arasında yer alan ve diğer adıyla katlanır (folding) bisikletler artan araç trafiğine karşılık şehir içinde kolay ulaşım sağlanması sebebiyle tercih ediliyor.

katlanır bisiklet

Küçük tekerlekleri, kolay kurulumuyla birlikte katlanınca az yer kaplaması metro, tren ve otobüslere yanınızda taşırken sıkıntı olmazken çanta büyüklüğünde olan bisiklet aracınızın bagajında çok rahat yerleştiriliyor. Ağırlıkları 8 ila 14 kg arasında değişen sele, gidon ve ortadan katlanarak küçülen bisikletler vitesli-vitessiz ve akülü olarak birçok değişik modellerde üretiliyor. 100 kilo kadar taşıma kapasitesi olan bisikletlere talebin artacağı düşünülüyor. Gelecekte aktarmalı gidişlerde yanınızdan ayıramayacağınız ulaşım aracı olarak yerlerini alacak.

katlanabilir bisiklet

85cm eninde ve boyunda olan bisiklet 40 cm genişliğinde çantaya sığarken omzunuzda kolaylıkla taşınabiliyor.  Katlanır bisikletlerin yabancı ülkelerde çok yaygın olarak kullanılması, her geçen gün artan araç sayısına karşılık bisiklet yolları yapılarak çözüm üretilebileceği görülüyor.

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir