Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Kardan Adamın Patenti Alındı

Gönderen Editor Tarih Ekim - 14 - 2011

’ın Melville şehrinden , yapmanın, ya da resmi tabiriyle, ‘’kardam adam ya da kardan kadın inşası tekniğinin’ patentini almayı başardı.

 

Asperas, patent dairesine 2006 yılında sunduğu ve 6 Eylül 2011’de onaylanan “Apparatus for Facilitating the Construction of a Snow Man/Woman” başlıklı 25 sayfalık başvurusunda, karın toplanma şeklinde, yuvarlak kardan adam ya da kardan kadın yaparken, büyük kalçalı olmasından nasıl kaçınılabileceğine kadar birçok yöntemini tasvir ediyor. ”Kardan adam yapmaya patent” duyan herkesi güldürse de Asperas, ‘bunun bir şaka olmadığında’ ısrarlı.

 

Ancak, kendi yöntemini kullanarak kardan adam yapacak çocuklara karşı nasıl bir telif savaşı verebileceği konusunda ise henüz bir fikri yok.

 

”Bu kış ne yapacağız?” sorusunun cevabına gelince… Başınız mahkemelerle, tazminatla derde girmesin istiyorsanız, kardan adam ya da kardan kadın yapmadan önce, patentin içeriğini okuyun deriz!

 

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası