Her gün Bir Zeka Sorusu

Belirli bazı bilgileri unutmaya mı başladınız yoksa kendinizi başkalarının yanında biraz sönük mü gördünüz işte bunların çözümü zeka soruları. Zeka soruları insan beyninin gelişmesinin en önemli etkenlerinden. Genellikle kolay ve serbest düşünmeyi geliştiren bu sorular insanların değişik bakış açıları ile düşünebilmelerini sağlıyor.

Fıkralar da aynı etkiye sahip.

Tabi sadece zeka soruları değil. Bazen çevrenizdeki kişilere sürekli zeka soruları sormak da sizi sıkıcı hale getirebilir. İşte o zaman fıkralar ve güzel espriler de sizin için ideal olacaktır. Fıkra da yine zeka soruları gibi basit düşünebilme veya değişik açılardan bakabilme için önemlidir.

Zaten çevrenize baktığınızda hayatı ile mutlu ve iyi yaşama şartlarına sahip insanların kendilerine göre bir fıkra kültürü olduğunu veya bir zeka sorusu (bulmaca) tutkusu olduğunu göreceksiniz.

Beyin egzersizi önemli.

Beyin egzersizleri ne kadar çoğu kişiye sıkıcı gelse de aslında bunlar önemli. Mesela trafikte giderken öndeki aracın plakasından kelimeler türetmeye çalışmak, her gün aynı yolu kullanmamak, arada sırada farklı ellerimizle aynı işlerimizi yapmak beynin gelişimi ve iyi çalışmaya devam etmesi için önemlidir.

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir