Hayatımızda yaşadığımız terslikler!

Hayatımızda yaşadığımız terslikler aslında bize başka şeyler kazandırmış olabilir.Her işte bir hayır vardır.Bu konu ile ilgili 2001 yılında yaşanan 11Eylül İkiz Kule saldırılarında yaşananlar güzel bir örnektir.işte o saldırı sonrasında hayatta kalanların hikayesi:

11 Eylül İkiz Kulelere saldırı sonrası, binadaki firmalardan birinin hayatta kalanlarla yapılan sabah toplantısında güvenlik amiri orada hayatta kalabilenlerle ilgili şunları anlatmış;

O sabah;

– Firma müdürü, o gün oğlu ana okuluna başladığı için işe geç kalmış.
– Birinin o gün ofis kahvaltısına getirilecek Donut’ları alma sırasıymış.
– Bayan elemanlardan birinin sabah alarmı çalmamış.
– Biri kaza yüzünden trafiğe takılmış.
– Biri otobüsünü kaçırmış.
– Biri kıyafetini lekelemiş, üstünü değiştirmek vakit almış.
– Birinin arabası çalışmamış.
– Biri telefonu cevaplamak için geri dönmüş.
– Biri çocuğunu hazırlamakta zorlanmış, geç kalmış.
– Biri taksi bulamamış.

ters-lale

Ama en etkileyicisi; biri o gün ofise yeni aldığı ayakkabıları ile gelmek istemiş ama ayakkabı ayağını rahatsız etmiş ve bir eczaneye uğramış, yara bandı almak için !!!
Bu gün hayatta olma sebebi olan bandını almak için…

Şu anda trafikte sıkıştığımda, asansörü kaçırdığımda, bir telefona cevap vermem gerektiğinde, yani beni rahatsız eden küçük şeyler olduğunda, Allah’ın benim o anda “orada olmam gerektiğini” istediğini düşünüyorum.

Bir daha ki sefere, sabahınız tersliklerle başladığında, çocuklarınız giyinmek istemediğinde, arabanın anahtarını bulamadığınızda, bütün trafik ışıklarına takıldığınızda, huzursuz olmayın, sinirlenmeyin.

Küçücük terslikler,belki de o an korunduğumuz için yaşanıyordur ve biz umarım küçük sıkıntılı anlarda bunun olası nedenlerini hatırlarız …

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir