Güç Düğmesinden Kolye

Güç düğmesinden kolyeniz olmasını isterseniz veya bir tanıdığınıza hediye etmek isterseniz işte o zaman bunları yapın. Özellikle bunun bir de yanan versiyonunu yaparsanız işte o zaman karanlıkta daha güzel görünecektir.

Işık yanan versiyonunu sizlere anlatacağız fakat isterseniz sadece güç düğmesini kullanarak da bunu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için de gerekli olan malzemeler sadece bir adet güç düğmesi ve bunu boynunuza asmak için kullanacağınız zincir olacaktır.

Işıklı versiyonunda ise fazladan istediğiniz renkte bir LED lamba ve bir adet pil gerekiyor. Tabi eğer isterseniz arkasına küçük bir anahtar bile yapabilirsiniz. Hatta işi biraz daha genişletip bir ışık sensörü bile kullanabilirsiniz.

Gerekli olan malzemelerimizi görelim. Güç düğmesini isterseniz kullanmadığınız bir bilgisayardan isterseniz de yedek parça satan bir yerden alabilirsiniz. Tabi aldığını güç düğmesinin şeffaf şekilde ışık geçirebilen olduğuna dikkat edin. Aldığınız güç düğmesinin rengine uygun renkte bir LED lamba kullanırsanız o zaman daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Tahmin ettiğiniz gibi yapmanız gereken sadece güç düğmesinin arkasına pili ve lambayı yerleştirmek, daha sonra ise ister anahtar ister başka bir yöntemle ışığı kontrol altına alabilirsiniz.

.

Yaptığınız sistemin arka tarafı ve zincir bu şekilde olacak. Bu anahtarsız bir sistem olarak yapıldı fakat isterseniz siz bir anahtar kullanabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir