Görünmez Kitaplık

Hayır camdan değil. Bildiğiniz görünmez bir kitaplık yaptık. Hatta kitap rafı dememiz daha doğru olur. Peki bu nasıl oluyor? Tamam çok zorlamadan açıklayalım. En alttaki kitabı raf niyetine kullandık ve diğerlerini üstüne koyduk. Enteresan değil mi? Şimdi nasıl yapıldığını aşama aşama anlatalım.

Daha önce yayınladığımız ters kitaplık oldukça fazla ilgi görünce biz de bunu yayınlamak istedik.

.

.

.

İlk olarak yapmamız gereken malzemelerimizi hazırlamak. Gerekli malzemelerimiz bir adet (isterseniz sağlam olması için iki adet de kullanabilirsiniz) dirsek. Gereği kadar civata, maket bıçağı ve cetvel.

.

.

.

.

.

.

Öncelikle kitabımızın birisini feda edip onu raf niyetine kullanıyoruz. (Kalın kapaklı olması işimizi kolaylaştıracaktır.) Daha sonra dirseklerimizi içerisine yerleştirip gömüyoruz. Tabi gömme işini yaparken yeteri kadar yer açıyoruz kitabın içinde. Ayrıca duvara kitabın boşluksuz dayanması için kitabın kapağından da kesmemiz gerekebilir. İşte detaylar. Adım adım.

Gerekli işlemleri yaptıktan sonra dirseğimizi kitabın içine yerleştirmemiz gerekiyor. Bunu sağlamlaştırmak için de vidalama ve yapıştırma işlemlerini yapacağız. Yapıştırma işlemleri ile sağlam olması ve açılmamasını sağlayacağız.

Sayfaların açılmaması için sayfaları da vidalarsanız iyi olur. Bu arada yapıştırma için tutkal kullanırsanız iyi olur. Tutkalın iyi yapışması için yapıştırma esnasında üzerine bir ağırlık koymanız iyi olur.

.

.

.

Kitabımızı kurttuktan sonra duvara monteliyoruz. Duvarda istediğimiz yere koyabiliriz. Sonra da üzerine koyacağımız kitapları seçiyoruz.

Kitaplarımızı da seçtikten sonra görünüm olarak çok ilginç oluyor. İşte görüntüler.

.

.

.

.

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir