Füze Yapalım Fezaya Uçalım

Çocukların hayal gücü ne kadar geniştir bilirsiniz. Artık televizyon ve bilgisayar sayesinde her ne kadar çocukların hayal gücünün geliştiği söylense de bu biraz olsun sınırlı hale gelmeye başladı. Her zaman aynı sonuçlar veren çizgi filmler bile çocuğun hayal gücünü sınırlandırıyor. Eskiden masallar olurdu ve kahramanlar aynı olsa bile sonu her zaman farklı olurdu.

İşte siz de çocuğunuzun geniş bir hayal gücüne sahip olmasını istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bu tür oyuncaklarla oyun kurmasına izin vermeniz gerekmektedir. Böylece her oyunda farklı bir hayal ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Burada dikkat çekmek istediğim nokta ise çocuğun görmediği ve bilmediği konular üzerinde hem bilgi vererek hem de öğreterek oyunlar kurmanız gerektiği.

Giriş kısmının biraz uzun olduğu konusunda hem fikiriz fakat önemli bir konu olduğu içindir.

Şimdi gelelim füze yapımına:

İlk olarak gerekli malzemelerimiz bir tuvalet kağıdının rulosu, değişik renklerde kartonlar, makas ve yapıştırıcı…

.

.

.

İlk olarak ruloyu istediğimiz iki renkle kaplıyoruz.

   

Daha sonra alt etek kısmını oluşturmak için üçgen şeklinde kestiğimiz kağıtları alt kısmına yapıştırıyoruz. Bunu yapmak için bir üçgen şeklinde kağıt kesin ve bunu iki eş parçaya bölün. Böylece iki adet dik üçgen oluşacaktır.

Daha sonra belirli bir çapta kestiğimiz yuvarlağı bir kenarından keserek füzenin ucunu yapıyoruz.

   

Son olarak bütün hepsini birleştiriyoruz.

Bundan sonra yapacağınız şey ise alt kısmındaki ateşleri simgeleyen sarı ve kırmızı şeritler şeklinde kesilmiş kağıtları yapıştırmak. Ayrıca buna bir tel de yaparsanız çocuğunuzun boyundan çok daha uzak yerlere yetişeceği için daha net hayaller kurabilir.

Kolay gelsin…

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir