Denge bileklikleri gerçekten işe yarıyor mu?

Gönderen Editor Tarih Ağustos - 4 - 2011


Denge bileklikleri piyasaya çıktığında gerçekten çok saçma olduğunu düşünüyordum. Televizyonlarda ve arkadaşlarımda her geçen gün sayıları arttıkça alıyım deniyim dedim. Çıktım dışarıya denge bilekliği satan yerlere bakmaya gittim. Yaklaşık 20-30 dükkan gezdim fiyatlar 10 tl ile 150 tl arasında gidip geliyor. kafam çok karıştı 10 tl nerde 150 tl nerde en iyisi dedim bir ithalatçı firmalar ile konuşuyum. İnternet üzerinden telefon numaralarına ulaştım. Konuşmalarım sonucunda şuna vardım. Piyasada çok sayıda sahte denge bilekliği satan ve çinden getirip amerikan malı olarak gösteren kişiler olduğunu anladım. Gittim orijinal lisanslı satan bir bayiye 100 tl vererek sağlam bir denge bilekliği aldım. Tabi denge bilekliğini alırken paramın boşa gittiğini düşünüyordum. Taktım bir fark hissetmedim. Birkaç gün devamlı taktım. Sabahları artık yorgun kalkmamaya, daha az uyumaya başladığımı farkettim. Ve daha az sinirli bir insana dönüştüğümü gördüm. Galiba denge bilekliği birçok faydası bulunmakta olduğuna deneyimlerim sonucunda inandım. Ama unutmayın mutlaka orijinal almaya bakın.

1 Yorum to “Denge bileklikleri gerçekten işe yarıyor mu?”

 1. Burhan dedi ki:

  Placebo etkisi
  Bileklik hakkında yapılan incelemeler ise, şirketi doğrular nitelikte. Mayo Clinic ve Bağımsız Araştırmacılar Grubu bilekliğin, 90’larda kullanılan stres bileziği gibi psikolojik güç verdiğini ve placebo etkisi yarattığını açıkladı. İngiltere’deki Cork Üniversitesi profesörü Dylan Evans da ‘Tanıtımı çok iyi yapılan bir ürün. Tamamen placebo etkisi yaratıyor.

  Nette denge bilekliği aldatmacası haberleri sarmış her tarafı.

  Ben de okudum haberleri. Ama hbaerin sonundaki yazı da dikkatimi çekti. Haberin sonunda diyorki;

  Şimdi adamlar şirket doğru diyor da demişler. Şimdi psikolojikte olsa etkisi var. Denemeye değer dedim ve aldım. Ben şahsen memnunum. Plasebo etkisi diye aratın Google’da ciddi bir etki bu. Pozitif yönde.

  Ayrıca son aldığım duyumlara göre buna alternatif bir ürün çıkacak. Bu ürünü karalamak için bayağı bir lobi oluşturulmuş.

  Ben mucize beklemeden aldım kullanıyorum. Sonuçta benim için bir aksesuar. Saat takmam bunu takıyorum nedense hoşuma gidiyor.

Cevapla

Anket

 • Hayvanların duyguları var mıdır?

  Sonuçlar

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası