Boncuk Yumurta

Resimde gördüğünüz gibi boncuklardan yumurta yapmak isterseniz tek ihtiyacınız olan yumurta şeklinde modeller boncuk ve ip olacaktır. Özellikle geometrik şekilleri çıkarma konusunda çok ilginç beceriler görebiliyoruz.

Uygulamasını yaptığımız öğrencilerle bunlardan çok güzel geometrik şekiller ortaya çıkardık. Hatta bütün geometrik şekilleri bunlarla gösterebildik. Bunun yanında bazı üç boyutlu cisimlerin de şekillerini çizebildik.

.

.

.

.

Şimdi gelelim yapımına. Yandaki resimde gördüğünüz yumurtaları oluşturmak için gerekli malzemelerimiz bunlar:

İstediğimiz renklerde boncuklar, biraz misina veya sağlam ip ve yumurta şekilnde modeller. Eğer yumurta şeklinde modeller bulamazsanız daha değişik modeller kullanabilirsiniz. Bu arada biraz yapıştırıcı işe yarayacaktır.

.

.

.

.

.

İlk olarak yapmamız gereken yumurta modelini tutkallamak. Burada tahta tutkalı kullanmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca bütün modeli tutkallamak yerine başlangıç aşamasında önce tutkallayıp sonra örme işlemini yapmak daha yararlı olur.

.

.

.

.

.

Daha sonra biraz örüp biraz yapıştırıyoruz. Daha sonraki aşamalar sizin beğeninize kalmış durumda. Sadece yapmanız gereken bir tur attıktan sonra ikinci turda birinci turun üzerine ipleri iğne yardımı ile geçirip birleştirmek.

İşte detaylar:

.

.

.

.

              

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir