Atatürk Bir NLP Uzmanıydı

Gönderen Editor Tarih Nisan - 24 - 2011

Yıllarını okumaya ve devrimlere adamış bir insan oldu hep. Hiçbir zaman yenilikler peşinde koşmayı bırakmadı. Hayatını başarılarılara ve gelişime adadı. O bir NLP uzmanıydı.

Peki bu NLP ne demek? Son zamanların mucizesi olarak adlandırılan ve tamamiyle sinirsel yapıları geliştirmek ve değiştirmek amaçlı çalışan insan bilincinin etkililiğini artıran bir programlama. Çok mu karmaşık oldu? O zaman şunu söyleyelim; “Bir insan daha önce bir şeyi başarabildiyse herkes başarabilir” mantığı üzerine kurulmuş ve başarılı insanlar ile başarılı olamayan insanlar arasındaki farkı araştıran çalışmalar bütünüdür.

Özellikle 2000’li yıllarda popüleritesini artıran ve yıllarca keşfedilmeyi bekleyen çalışmalar bütünüdür NLP. Fakat bunu geçmişte kullanan kişilerin oldukça başarılı olduğunu görebiliyoruz. Özellikle Ulu Önder Atatürk’ün hayatı incelendiğinde hayatının her alanına bunu işlemiş olduğunu görebiliyoruz.

Çok kitap okuyan ve bunu her boş vaktinde yapan Atatürk, kişisel gelişim için de oldukça çalışmalar yaptı. Tabi sadece kendi kişisel gelişimi için değil ülkenin her vatandaşı için de bunu düşündü. Özellikle köy enstitülerinin kurulumunda bunu etkili bir şekilde görebiliyoruz.

Peki bu çalışmalarını neden kimseyle paylaşmadı? Diye soru sorulduğunda şu cevap karşımıza çıkıyor; “Evet paylaştı. Hem de NLP’nin kitabını yazdı. ” Peki bu kitap hangi kitap diye sorduğumuzda ise şaşırtıcı bir gerçekle karşılaşıyoruz; “NUTUK”

1 Yorum to “Atatürk Bir NLP Uzmanıydı”

  1. rep dedi ki:

    çok haklı ve güzel bir yzı

Cevapla

Anket

  • En sevdiğiniz ders?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası