Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Aref Ghafouri’nin Sırrı

Gönderen Editor Tarih Mart - 21 - 2011

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında finale bir adım kala elenen Aref için öğrencilerimin ısrarlı inançları beni çok şaşırttı. Ben tek tek her ne kadar bunun bir hilesi olduğunu anlatmak istesem de onlar inanmamak için direndi.

Bütün gösterilerinde bu kişinin el çabukluğu veya illüzyon kullanarak bunları yaptığı ortayadı fakat yeterki siz inanmak isteyin. Özellikle seyirciler arasından seçtiği kişilerin Aref tarafından daha önceden belirlenmiş olduğu aşikardı. Fakat  öğrencilerimin özellikle inanmak istemedikleri nokta yüzüğün suyun içinde nasıl kaybolduğu idi.

Şimdi ben de onu bir deneyle açıklamak istiyorum. Galyum metalinden yapılmış olan yüzük sıcak suyun içinde çok rahatlıkla eriyebilir. Geriye kalanlar ise sadece zincir olur. Galyum demir metaline çok benzediği için bu tür deneyler kolaylıkla yapılabiliyor. Özellikle galyum vücut sıcaklığında bile eğrilebilen bir metaldir. Yani galyumdan yapılmış bir kaşığı sizde eğebilirsiniz. Sadece ısı vermeniz yeterli.

Bu arada tekrar ediyorum. Siz neyi görmek isterseniz beyniniz size onu gösterecektir. Yeter ki mantık çerçevesinden bakmaya çalışın olaylara. Gerçekleri göreceksiniz.

1 Yorum to “Aref Ghafouri’nin Sırrı”

  1. ertuğrul dedi ki:

    Hcam bnm inandığımı kim dediki bikere …

Cevapla

Anket

  • Derse girmeden önce hazırlık yapıyor musunuz?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası