Arama motoru rekabeti Facebook ile Google’ın arasını açtı

Arama pazarındaki rekabet, Facebook ve Google’ın arasını açtı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, son yaptığı konuşmada Google için bakın neler söyledi.                                                                                                              facebook ourt

Google ve Facebook arasındaki çıkar ilişkisi, her iki şirket farklı kulvarlarda koştururken sorunsuz devam ediyordu. Ancak önce Google+ sosyal ağı, ardından Facebook Graph sosyal arama motoru, iki devin arasına girdi. Şimdi ise Facebook, arkadaş listesinden Google’ı çıkarmış görünüyor. Zuckerberg, artık Google ile konuşabilecekleri herhangi bir konu olmadığını açıkladı.

Facebook’un son çeyrek ön değerlendirmesinin yapıldığı sırada Silikon Vadisi‘ndeki son gelişmeleri değerlendiren şirket CEO’su Mark Zuckerberg, “Google ile olan ilişkimiz, şirketlerin gerçek anlamda iletişim kurduğu türden bir ilişki değil” açıklamasını yaptı. Apple ile Facebook arasındaki iş birlikteliği ise Facebook patronu tarafından “mutluluk verici” olarak nitelendirildi.

 

Bahsi geçen açıklamanın nedeni ise, Facebook’un Google’a doğrudan bir alternatif olarak kullanıcılara sunduğu Graph Search motoru olarak gösteriliyor. Öte yandan, Google CEO’su Larry Page‘in geçtiğimiz günlerde Facebook için yaptığı “sundukları ürünlerde gerçekten kötü iş çıkarıyorlar” yorumunun da ilişkileri iyileştirmeye yardımcı olmadığı kesin.

Kaynak:shiftedelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir