Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

5. Sınıflar Tedirgin

Gönderen Editor Tarih Ağustos - 14 - 2012

Özellikle 4. sınıftan 5. sınıfa geçen ve okulu değişen öğrenciler şu an yine büyük stres içinde. Öğretmenlerinin değişmesi, derslerinin değişmesi ve etrafın “Siz deney öğrenci oldunuz” şeklindeki telkinleri öğrencileri strese sokmaktadır.

Bunun yanında öğretmenler de yine en az kayıp ile en yüksek verimi alabilmek adına nasıl bir çalışma yapacaklarının hengamesi içinde. Eylül ayında yapılacak seminer haberleri öğretmenleri biraz rahatlatsa da yine de kılavuz kitabın anlaşılabilirliği açısından tedirginlikleri var.

Veliler de yine aynı şekilde öğrencilerin kobay olarak kullanılmasından şikayetçi. Yeni bir döneme girilirken öğrencilerin deneme tahtası olmasını istemiyorlar. Okulların değişmesi ile de yine masrafların artması ve diğer eğitim etkinlikleri konusundaki düşünceler kafalarına takılmaktadır.

17 Eylül’de okulların açılması ile öğrenciler yeni okullarında başlayacak ve faaliyetlerine devam edeceklerdir. Yine tek temennimiz en az kayıp ile verimli bir yılı geçirmektir.

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası