Hayat Bisiklet Gibidir

Hayat bisiklete binmek gibidir. Bir kere öğrendiniz mi bir daha unutmazsınız. Hayata bir kere geldiyseniz geri dönme ihtimaliniz yoktur. O zaman yapmamız gereken ilerlemek. Geriye bakmadan ilerlemek.

Bazen görüyorum sürekli geçmişi düşünerek geleceğe bakma fırsatı olan insanlar var. Bu insanlar geleceği unutmuş olanlar. Sürekli geri dönmek istiyorlar. Halbu ki unutmayın geri dönme şansınız yok. Geçmiş geçmişte kaldı.

Ayrıca hayat bisiklet gibidir ve pedal çevirmek gibidir. Eğer pedal çevirirseniz düşmezsiniz. Pedal çevirmezseniz düşersiniz. Koçluklarda olsun diğer insanlarla konuşmalarımda olsun şunu çok görüyorum; kişilerde motivasyon ve istek çok fazla fakat başarı hiç yok. Normaldir. Bisiklete binmeyi biliyorsunuz, ileriye bakıyorsunuz fakat gidemiyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey pedal çevirmek.

Ben matematikten anlamıyorum, yapamıyorum, bilmiyorum, sevmiyorum… Bahane üretmek çok kolay. İçinizdeki isyancıyı susturun. Yapmanız gereken pedal çevirmek. Harekete geçin ve yapmaya çalışın.

Matematikten anlıyorum, matematiğe çalışsam yapacağım, uğraşsam yaparım… Bahane üretmeyin yapın. Pedal çevirin ki ilerleyebilesiniz.

Şimdi. Beklemeden. Hemen harekete geçin. Zaman kaybetmeyin. Korkularınızın üstüne gidin. İçinizdeki isyancıyı sustun. YAPIN.

Unutmayın bir kere bildiniz mi bir daha bilmemezlik edemezsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir