LED Gece Lambası

Gece güzel bir görünüm için bir gece lambası tasarlamak isterseniz hazır konu LED lambalardan açılmışken bu örneği de göstermek istedim. Aslında tasarım olarak oldukça basit ve güzel bir gece lambası.

Gerekli malzemelerimiz ise LED lambalar, USB kablosu (eğer USB ile çalışmasını istiyorsanız), direnç (eğer LED lambalarınızın ihtiyacı varsa), sprey boya (eğer hediye edecekseniz) ve krem kabı (plastik veya teneke olabilir).

Daha doğrusu göstermek istediğimiz tam olarak bu resimdeki. Yapacağımız tasarım yine sizin hayal gücüne bağlı olmak üzere biz bu şekilde yaptık.

.

.

.

İlk olarak yapmanız gereken krem kabınızı LED lambalarınız ile aynı renge boyamak olabilir. Fakat bu düzgün görünmesi için yapılacak bir işlem.  Eğer tasarımınızı hediye edecekseniz veya çok güzel görünsün istiyorum diyorsanız işte bu adımı o zaman gerçekleştirebilirsiniz. Yoksa yapmanıza çok gerek olmayan bir adım diyebiliriz.

.

.

Boyanmış hali ise bu şekilde olacak.

.

.

.

.

Daha sonra LED lambalarımızın geçebileceği şekilde eşit aralıklarla kabımızı deliyoruz. Bunu düzgün bir şekilde yapmak istiyorsanız o zaman bir kağıdın üzerine eşit aralıklarla noktalar koyup daha sonra kağıdı kabınızın etrafına sararak işaretleme yapabilirsiniz. Böylece eşit aralıklarla belirlenmiş noktalardan delebilirsiniz.

.

.

Daha sonra LED lambalarımızı deliklerimize yerleştiriyoruz. LED lambalarımızı yerleştirirken eksi ve artı uçlarının birbirine yakın olmasına dikkat edin. Bir sonraki adımda bu eksi ve artı uçları birleştireceğiz.

.

.

.

Şimdiki adımımızda eğer gerekli ise eklediğimiz dirençlerden çıkan eksi uçlarla diğer artı uçları birbirine bağlıyoruz ki USB kablosundan vereceğimiz tek bir bağlantı ile diğerlerine güç dağılabilsin.

.

.

.

USB kablosundaki siyah ve kırmızı ucu gerekli alanlara resimdeki gibi bağlıyoruz. Böylece bilgisayarımıza veya televizyonumuza veya USB adaptörüne bağlayacağımız kablo ile direk LED lambalarımız yanacaktır.

.

.

.

Artık hazır. Evinizin veya odanızın en güzel yerine koyarak güzel bir gece lambasına sahip oldunuz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir