Educaturk 2011 İzlenimleri

Hemen hemen her sene katılmak için büyük çaba harcadığım Educatürk eğitim ve kariyer fuarına bu sene İstanbul’da katıldım. Her sene olduğu gibi bir çok kişisel gelişim alanında bilgi sahibi oldum. Çok güzel bir fuardı.

Özellikle öğrenci koçluğu, müzik akademileri, uzay bilimleri ve el sanatları konusunda çok ilgi çekici bilgilere sahip oldum. Ayrıca öğretmenlik mesleğine katkıda bulunacak bir çok bilgi edindim.

En güzel bölüm ise zeka oyunlarının ve eğitim teknolojilerinin sergilendiği alandı. Eğitim teknolojileri alanında özellikle akıllı tahtaların gelişimi ve fiyat olarak uygun fiyatlara düşmesi çok iyi bir haberdi. Yüksek özellikliler dışında bir eve bile kurulabilecek düzeyde akıllı tahtalar satışa sunulmuştu.

Yanda resimde gödüğünüz de yine bir akıllı tahta modeli. Okullarımızda bulunanın aksine kendi özel projeksiyonu sayesinde öğretmen ders anlatırken kendi gölgesi tahtaya yansıyıp tahtadaki materyalin görünmesini engellemeyecek.

Hemen yan tarafında bulunan zeka oyunları bölümünde ise çok ilginç oyunlar vardı. Özellikle küp yapma yarışmasında (her ne kadar başaramasak da) çok eğlendim. Tesbih şeklinde dizilmiş küpleri birleştirerek 3 x 3 lük bir küp elde etme amaçlı bir yarışma idi ve göründüğü kadar kolay değildi.

Sosyal bilimler lisesinin yanına gittiğimizde ise ebru sanatı ile uğraşan Burçin isimli bir genç kızımız vardı. 10. sınıf öğrencisi bu öğrencimiz gerçekten çok başarılı bir sanatçı. Yaptığı ebru sanatı çok hoştu ve yaptığı ebruyu bize hediye etmesi başka bir incelikti. Tekrar buradan tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum.

[media id=4 width=320 height=240]

Bunun yanında yapılan dans gösterileri ve piyano resitalleri de çok güzeldi. İspanyol dansları ve latin dansları konusunda bize gösteriler sunan müzik akademi kurumunu da teşekkürlerimi sunuyorum.

[media id=5 width=320 height=240]

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir