Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Sessizliğe Dayanılamıyor

Gönderen Editor Tarih Nisan - 6 - 2012

Son zamanlarda bütün Dünya bunu konuşuyor. Sessizliğe ne kadar dayanabilirsiniz? Yıllarca mı? Yok artık belki aylarca, belki günlerce, belki de saatlerce, yoksa dakikalarca mı? Evet sadece dakikalarca…

Yapılan araştırmaya göre 0 Db’e kadar yalıtılan bir odada bir insan sadece 45 dakika dayanabiliyor. Belli bir süre sonra kendi vücut seslerini duymaya başlayan insan çıldırmak üzereyken odadan çıkmaya çalışıyor. Gördüğü hayaller de cabası. Zihnin dengesini bozan bu olay ise araştırmacıları şok ediyor.

Profesör Orfield’ e göre bu durumun nedeni, odadaki insanın duyduğu tek sesin vücudundan çıkan sesler olması ve bu durumun beyinde sıkıntılar yaratması. Ayrıca günlük yaşamda denge ve yön bulmanın sesler sayesinde olduğunu belirten profesör, sessiz odada hiçbir ipucu olmadığından, insanın dengesinin bozulduğunu belirtiyor.

Cevapla

Anket

  • Öğretmenlerin Görevi mi Zor Yoksa Öğrencilerin mi?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası