Tabak Balık

Yeni yeni oyuncaklarla devam ediyoruz. Şimdi ise sizlere tabaklardan yapma bir balık anlatacağız. Bu oyuncaklar gerçekten çok zevkli oluyor. Hem çocuğunuzla birlikte vakit geçirirken hem de oyun kurmayı öğretmeye devam edeceksiniz. Bununla ilgili eğitim-öğretim konularımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Şimdi gelelim yapımına. Yine diğer oyuncak yapımlarımızda olduğu gibi bunda da evde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemeler yardımı ile yapabilirsiniz.

.

.

.

İşte malzemelerimiz:

Balığın vücudunu yapmak için kullanacağınız tabak (2 adet)

Balığın vücudunu renklendirmek için farklı renklerde bant

Karton veya el işi kağıdı

.

.

.

Öncelikle eğer tabağınızda fazla kenarlıklar varsa onları keserek işe başlayın. Böylece güzel bir vücut oluşturabilirsiniz. İki adet tabağı birbirine ters gelecek şekilde kapatacağımız için her ikisinin de aynı oranda küçültülmüş olmasına dikkat edin.

.

.

.

.

.

Şimdi ise karton veya el işi kağıtlarından yararlanarak yüzgeçleri yapıyoruz. Kuyruk kısmını da yine aynı şekilde karton yardımı ile tasarlıyoruz.

.

.

.

.

.

Sıra geldi ikinci tabağı kapatma zamanı. Kuyruk ve yüzgeçleri araya yerleştirdikten sonra ikinci tabağı yerleştirip sabitliyoruz. Böylece vücut işlemlerini bitirmiş oluyoruz.

.

.

.

.

.

.

Son olarak da vücudunu bantlar yardımı ile kaplayıp renklerini oluşturuyoruz. Daha sonra gözlerini ve ağzını yerleştiriyoruz. Bu arada isterseniz kalem ile solungaçlarını çizebilirsiniz. Son olarak elde etmeniz gereken oyuncak aşağıdaki resimlerde mevcut.

      

Bunların yanında eğer görüntüler ile ben yaparım yukarıdan tam anlayamadım diyorsanız işte size görüntüler:

[media id=110 width=480 height=360]

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir