Bilgisayar Programı Kullanmadan Fraktal Oluşturmak

Bilgisayar programlarını kullanmadan fraktal oluşturmak aslında çok kolay. Fraktallar zaten sonsuz döngüler olduğu için birkaç kamera oyunu ile sonsuz döngüler yani fraktallar oluşturulabiliyor. İşte bunu deneyen ve gösteren bir video sizin için burada: Fraktallar ile ilgili galerimizi gezmek için buraya tıklayın.

Sayıların Doğası

8. sınıfların ilk konusu fraktallar ile başlamakta ve benim en çok sevdiğim konu. Özellikle Fibonacci sayılarını anlatırken çok zevk alıyorum. İşte öğrencilere bu sayıların gizemli varlığını gösteren bir video. Bu video özellikle Fibonacci sayıları ile başlayan ve doğanın içinde var olan fraktalları, altın oranı ve matematiği gösteriyor. Sizde izlerken çok seveceksiniz. Fraktallarla ilgili resimleri incelemek…

Yerde Fraktal

Hiç yere kocaman bir fraktal çizdiniz mi? Çizmediyseniz buyrun çizin. Okulumuz 8. sınıf öğrencileri okulumuz bahçesine 50 metrekarelik alanlara iki adet fraktal çizdiler. Okulumuzun ön bahçesine, matematiğin aslında çok zevkli olduğunu göstermek, her yerde matematik olduğunu kanıtlamak ve matematiğin aslında korkulmayacak bir şey olduğunu göstermek isteyen öğrencilerimiz fraktal konusunu matematik dersinde işledikten sonra bahçeye çizdiler….